نمایش دادن همه 3 نتیجه

آجر قزاقی سنتی اصفهان

آجر قزاقی سنتی زرد

 • آجر قزاقی سنتی زرد
 • نگهداری آسان آجر قزاقی
 • عدم نیاز به تمیز کردن یا رنگ زدن
 • عایق سرمایشی و گرمایی
 • کاهش هزینه‌هایی ناشی از سرمایش و گرمایش

آجر قزاقی سنتی قرمز

 • آجر قزاقی سنتی قرمز
 • نگهداری آسان آجر قزاقی
 • عدم نیاز به تمیز کردن یا رنگ زدن
 • عایق سرمایشی و گرمایی
 • کاهش هزینه‌هایی ناشی از سرمایش و گرمایش

آجر قزاقی سنتی گلبهی

 • آجر قزاقی سنتی گلبهی
 • نگهداری آسان آجر قزاقی
 • عدم نیاز به تمیز کردن یا رنگ زدن
 • عایق سرمایشی و گرمایی
 • کاهش هزینه‌هایی ناشی از سرمایش و گرمایش

آجر قزاقی سنتی اصفهان

آجر قزاقی سنتی اصفهان از قدینی ترین آجرهای ایران می باشد . ابتدا قزاق ها در سربازخانه هایشان از آجری با ابعاد 15*10*20 برای ساخت و ساز استفاده می کردند . به همین دلیل این آجر را با عنوان آجر قزاقی یا آجر سنتی می شناسند . 

تاریخچه استفاده از آجر قزاقی سنتی به دوره ساسانیان بر می گردد . با توجه به شواهد عینی از آجر قزاقی در بنا‌های تاریخی مانند طاق کسری ، پل های دختر ، گنبد کاووس ، مسجد جامع اصفهان و یزد استفاده شده است .

آجر قزاقی یا kazakh brick از قدیمی ترین مصالح آجری در ایران می باشد . تاریخچه آن به زمان قزاق ها بر می گردد .

رنگبندی متنوع آجر قزاقی | آجر سنتی

رايج ترين آجر دستی سنتی ، آجر قزاقی است . این محصول به شیوه آجرنمای قزاقی کاملا سنتی تولید می شود . در سال های بسیار دور انسان ها آجر را به همین روشی که آجرهای سنتی قزاقی تولید شده اند استفاده می کردند . هر چند در حال حاضر برای نما کردن ساختمان های مدرن آجر قزاقی محبوبیت پیدا کرده است . این آجرهای سنتی کاملا به صورت دستی تولید می شوند .

آجر سنتی در رنگ های خاکی ، زرد ، پوست پیازی ، قرمز اخرائی ، آتشی و حنائی ساخته می شود . در گذشته استفاده از خشت در معماری ایرانی مرسوم بوده است . آجرهای نما که در معماری شهری دیده می شود . در گذشته به نور مستقیم آفتاب خشک می گردید .

اما امروزه آجرهای نما را در کوره های آجرپزی تولید می کنند . این کار باعث بالا رفتن مقاومت و استحکام آجر می شود . آجر قزاقی یکی از قدیمی ترین انواع آجر نما می باشد . امروزه با توجه به توسعه روز افزون مصالح مدرن آجری ، هنوز هم جایگاه خود را حفظ کرده است . 

ابعاد آجر قزاقی سنتی اصفهان

امروزه آجر قزاقی سنتي در طرح ها و اندازه هاي متنوع براي ترميم ساختمان ها و نماي ساختمان هاي تازه ساز مورد استفاده قرار می گیرد . آجرهای قزاقی به شکل مستطیل و توپر هستند . رایج ترین سایز آجر نما قزاقی 5/5*20 با ضخامت های 3/5 ، 5/5 و 10 سانتی متر است .

نوع دیگری از آجر سنتی قزاقی با عنوان آجر ختایی وجود دارد . آجر ختائی به صورت مربعی شکل در ابعاد 20*20 و ضخامت 4/5 سانتی تولید می گردد . آجر قزاقی در سه سايز پلاك ، نيمه و كامل تولید می شود . قیمت آجر قزاقی سنتی اصفهان با توجه به سایز و رنگ آن‌ ها متفاوت است .

آجر قزاقی چگونه تولید می شود ؟

برای تولید آجر قزاقی ابتدا خاک مورد نیاز این نوع آجر را که بیشتر هم خاک رس سرند شده است تهیه می شود . سپس آن را به گل تبدیل کرده و درون قالب چوبی ریخته می شود . پس از اینکه آجرهای قالب گیری شده خشک شدند . آن ها درون کوره برای پخت قرار می دهند . در واقع مدت زمان پخت آجر قزاقی رنگ آجر را مشخص می‌کند .

ویژگی آجر قزاقی در نمای ساختمان

از ویژگی های آجرهای قزاقی می توان به این موارد اشاره کرد :

نزدن شوره ، نداشتن آلوئک ، رنگ ثابت و مقاومت در برابر یخبندان و آب

اگر چه استفاده از آجر قزاقی در طراحی های داخلی گران تر و هزینه برتر از مصالح جانبی دیگر است اما مزایایی نیز به دنبال دارد .

از مزایای این آجر سنتی می توان به این موارد اشاره داشت :

 • نگهداری آسان آجر قزاقی بدون نیاز به تمیز کردن یا رنگ زدن
 • عایق سرمایشی و گرمای
 • کاهش هزینه‌هایی ناشی از سرمایش و گرمایش 

یکی از نکات مهم اجرای نمای آجر قزاقی نرخ بیمه این نوع آجر است . انواع آجرهای نمای سنتی قیمت مناسبی برای بیمه کردن دارند . خانه‌هایی که در ساخت آن‌ها از آجر قزاقی استفاده شده نرخ بیمه ای پایین تری را نسبت به بقیه مصالح می‌پردازند . خانه‌هایی که دارای آجر قزاقی هستند ارزش بالای فروش مجدد دارند .

قیمت آجر قزاقی سنتی اصفهان

برای مشاهده لیست قیمت آجر قزاقی سنتی اصفهان می توانید با کارشناسان آجر اصفهان ملکیان در ارتباط باشید . اصلی ترین مزیت این محصول ، به صرفه بودن قیمت آجر قزاقی نسبت به مصالح چون سنگ ، چوب و کامپوزیت می باشد . آجر نما سنتی قزاقی در سال های اخیر برای طراحی های مدرن نما مورد استفاده قرار گرفته است .

آجر قزاقی یکی از مصالح ساختمانی است که در بهینه سازی مصرف انرژی کاربرد دارد . به همین دلیل جزو یکی از مصالح مناسب در طراحی نما است . برای اینکه مانند عایق های حرارتی عمل می کند . اگر چه طراحی نمای ساختمان با آجر قزاقی از نمای یکدست و یکپارچه برخوردار است . اما وقار و زیبایی خاص آن همیشه چشمگیر است . این زیبایی کمتر در نماهای دیگر قابل مشاهده است .

برای اطلاع از لیست قیمت آجر قزاقی و همچنین ثبت سفارش در کوتاه ترین زمان ممکن ، کافیست با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید .

آیا آجر قزاقی شوره می زند ؟

شوره در واقع نمک موجود در ملات است . این نمک در پشت آجر کار شده جمع می شود . در اثر تبخیر آب رسوب کرده و به تدریج روی سطح آجر ظاهر می شود . برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است . از ماسه دو بار شور و سیمان مرغوب به عنوان ملات استفاده کنید .

همچنین برای تست شوره زدگی آجرهای قزاقی می توانید . آجر را داخل سطل آب قرار دهید . کاملا خیس شود ، سپس آن را در مکانی مرطوب مثل یخچال بگذارید . اینگونه مشخص می شود که آجر شوره میزند یا خیر .

انواع آجر نما قزاقی در طرح و رنگ های مختلف

در گذشته ابعاد آجر قزاقی محدود و در حد کف فرش با ضخامت های محدوده بوده است . ولی هم اکنون از لحاظ ابعاد ، رنگ و طرح متنوع می باشد . شامل آجر قزاقی کف فرش ، آجر قزاقی کامل ، آجر قزاقی آل ، آجر قزاقی طرح دار، آجر قزاقی دور ستون ،آجر قزاقی پلاک می باشد . در رنگ های قرمز ، اخرایی ، زرد و گلبهی نمونه های از این تنوع می باشند . البته از گذشته تا کنون آجر قزاقی بیشتر با رنگ زرد شناسایی می شود .

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید