Blog

آجر زرد چیست ؟ توضیحات تکمیلی محصول

در مجموع به آجر زرد به آجر های گفته میشود , که رنگ زرد دارند که آجر های زرد به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی میشود که در کارد پایین به تمامی کلیه آجر های زرد که در بازار فروش بالایی دارند اشاره می شوند . قابل ذکر که این نوع آجر ها در ابعاد های مختلفی در حال تولید هستند . یکی از انواع آجر است که برای ساختن ساختمان و یا تعمیر نما ساختمان استفاده می شود. این آجر ها عموما به رنگ زرد هستند و ممکن است زرد روشن باشند و یا زرد تیره. این رنگ زرد از مواد خامی مانند ماسه و رس تهیه می شود و مقدار وجود هر یک از این مواد در آجر زرد تعیین کننده رنگ آن می باشد.

 • آجرنما زرد

این نوع آجر در نماهای ببیرونی ساختمان قابل استفاده است که هرچه ساده تر به کار گرفته شود زیبا تر جلوه داده میشود . چند عکس کار شده این آجرنما برای شما عزیزان قابل مشاهده می باشد .

آجر زرد

 

آجر نما زرد

نمای دیگر

آجر نمای زرد

 • آجر 4 طرف نما زرد 10 سوراخ

آجر لفتون قالب کوچک ۲۰×۱۰×۵

ابعاد های مختلف آجر زرد

ابعاد: 21.5*10*5.5

تعداد در هر بسته 12 عدد و تعداد در هر پالت 2112 عدد که با توجه به بسته بندی قیمت های متفاوتی دارد و قیمت درج شده گئاهی بر قیمت روز رنمی باشد برای گرفتن قیمت حتما تماس بگیرید

به صورت بسته بندی یا بسته بندی روی پالت عرضه می‌شود. تعداد بارگیری روی تریلی 11 پالت جمعا دارای 23232 قالب آجر با وزن 26600 تا 26700 کیلوگرم کل بار تریلی می‌شود.

ابعاد :23*11*7

تعداد در هر بسته 10 تایی و هر پالت 1440 عدد را شامل می‌شود. تعداد بارگیری 10 پالت جمعا 14400 قالب آجر و وزن تریلی 25300 تا 25400 کیلوگرم می‌شود.

به این نوع اجر آجر عراقی و یا الطابوق نیز در بازار گفته می‌شود.

البته این نوع آجر ها را آجر های لفتونی هم می نامند که برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید .

توضیحات تکمیلی

به فرض اگر از ماسه برای تهیه آجر استفاده زیادتری شده باشد رنگ آجر تیره تر می شودو هر چه خاک رس آن بیشتر باشد رنگ آجر روشن تر می شود. همچنین خاکی که تا 5 متری سطح زمین مورد استفاده قرار گرفته باشد رنگ آجر را روشن تر و از این عمق به پایین تیره تر می شود. میزان حرارتی که آجر در کوره می بیند نیز بر روی رنگ آن تاثیر می گذارد. ترکیب برخی از مواد مانند کائولن و سیمان و اکسید آهن و آهک نیز در رنگ آجر زرد تاثیر گذار هستند. در بسیاری از مراکزی که تولید می کنند بنابر حسب نیاز از ترکیب مواد گفته شده و فشار دادن در قالب و خشک شدن آن تولید می شود.

برای رفتن به صفحه پیج اینستاگرام اینجا کلیک کنید

مزایا و ویژگی های آجر زرد

برای بر شمردن مزایای آجر زرد می توان گفت این آجر عایق بسیار مناسبی در برابر سرما و گرما و صدا می باشد. همچنین مقاومت بالایی دارد در حالی که وزن آن بسیار کم است. رنگ این آجر به راحتی از بین نمی رود چون به مواد تشکیل دهنده درون آن بستگی دارد و همچنین در برابر آتش سوزی و سیل دوام بیشتری خواهد داشت. ضد ضربه نیز هست و می توان گفت در برابر پوسیدگی و خراب شدن زود هنگام مقاوم است. طول عمر آجر زرد بالا است و در برخی از نمونه های بدون حفره این ویژگی پر رنگ تر نیز است. قیمت آجر نیز در این موارد تغییر زیادی با سایر نمونه ها ندارد.

آجر زرد سرامیکی چیست؟

آجرزرد سرامیکی نیز از ترکیب خاک رس سفید به همراه یک سری از رنگ های مخصوص بدست می آید که مورد استقبال زیادی نیز قرار گرفته است. این ایده توسط یک تولید کننده روسی ارائه شد و امروزه بخش عظیمی از بازار را به خود اختصاص داده است. عموما این نوع از آجر زرد را برای ساخت و ساز بنا و در برخی موارد برای تزیین نما نیز بکار می برند. نوع تو خالی این نوع از آجرزرد برای بکار بردن در خود بنا و ساخت استفاده می شود. آجر زرد انواع و مدلهای مختلفی دارد که بر حسب نیاز از آنها برای تامین مواد اولیه ساخت و ساز استفاده های متفاوتی می شود.

 • تک
 • تک مدولار
 • ضخیم
 • ضخیم مدولار

وزن آجر زرد چگونه تعیین می شود؟

برای تعیین وزن آجرزرد یک سری پارامترها را باید در نظر داشت مانند مواد تشکیل دهنده اصلی و درصد استفاده از آن و همچنین میزان داشتن سوراخ و تعداد آن در آجر. استفاده بیشتر از خاک رس و سنگ کلینکر باعث سبک تر شدن وزن آجر زرد می شود آجر 10 سوراخ زرد و همچنین استفاده بیشتر از ماسه وزن آجر را بالا تر می برد. این پارامتر در جهت جذب آب نیز تاثیر گذار است، به این معنی که انواع آجر زرد با ساختار های مختلف از مواد اولیه می توانند در کم جذب کردن و یا بیشتر جذب کردن آب نیز تاثیر زیادی داشته باشند. قیمت آجر زرد در انواع مختلف ساختاری آن نیز متفاوت می باشد.

چرا اطمینان از انجام خرید آجر زرد اهمیت زیادی دارد؟

آجر زرد یکی از موارد مهم برای استحکام ساختمان و بنا است و خرید آجر زرد با کیفیت می تواند عمر بنای شما را تا سالیان طولانی تضمین کند. خرید آجر زرد ی که علاوه بر استحکام و مقاومت دارای زیبایی نیز باشد برای هر کس امری مهم و خواسته ای منطقی است و ما با افتخار اعلام می کنیم که در امر خرید آجر زرد از این فروشگاه اینترنتی یاریگر شما خواهیم بود و ضمانت کیفیت و قیمت آجر زرد خود را تضمین می کنیم. برای خرید آجر زرد از بریکو می توانید با مشاوران متخصص ما تماس حاصل کرده و از مشاوره تخصصی و رایگان در این زمینه بهره مند شوید.

 

 قیمت آجر زرد چگونه محاسبه می شود؟

برای تعیین قیمت آجر زرد می توان گفت انواع و مدلهای مختلف این آجر نقش تعیین کننده و مهمی در قیمت آجر زرد دارند. خرید آجر زرد یک امر مهم برای بسیاری از کارفرمایان می باشد و این به دلیل قیمت آجرزرد تمام شده و کیفیت محصول است. خرید آجر زرد ی که علاوه بر استحکام و زیبایی و کیفیت بالا دارای ویژگی مناسب بودن قیمت آجر زرد نیز باشد امری ایده آل و مطلوب برای مشتریان می باشد.خرید آجر زرد

آجر زرد سرامیکی چیست؟

آجر زرد سرامیکی نیز از ترکیب خاک رس سفید به همراه یک سری از رنگ های مخصوص بدست می آید که مورد استقبال زیادی نیز قرار گرفته است. این ایده توسط یک تولید کننده روسی ارائه شد و امروزه بخش عظیمی از بازار را به خود اختصاص داده است. عموما این نوع از آجر زرد را برای ساخت و ساز بنا و در برخی موارد برای تزیین نما نیز بکار می برند. نوع تو خالی این نوع از آجر زرد برای بکار بردن در خود بنا و ساخت استفاده می شود. آجر زرد انواع و مدلهای مختلفی دارد که بر حسب نیاز از آنها برای تامین مواد اولیه ساخت و ساز استفاده های متفاوتی می شود. انواع آجر زرد را می توانید در زیر ملاحظه بفرمایید:

 • تک
 • تک مدولار
 • ضخیم
 • ضخیم مدولار

آجر قرمز چیست؟

برای جواب به سوال آجر قرمز چیست؟ باید بگوییم که آجر نما قرمز از ترکیب خاک شیل و ساوه به همراه رنگ های قرمز و اخرایی بدست می آید . در برخی از معادن به دلیل وجود خاک سرخ، رنگ آجر نما قرمز می شود. استحکام آجر به دلیل استفاده از شیل بیشتر می شود و رنگ آن نیز ثابت تر می شود. این نوع آجر آب کمتری را به خود می گیرد و در حرارت زیاد کوره رنگ آن تیره تر نیز می شود.

ajor5
ajor4
آجر سفال اصفهان

09138183136

اگر قصد خرید آجر نما قرمز را دارید با ما تماس بگیرید

کارخانه آجر

برای دیدن و توضیحات کامل بخش های مختلف کارخانه کلیک نمایید

انواع آجر قرمز بر اساس استحکام آن چیست؟

کاربرد آجر قرمز در نمای ساختمان

در آجرنما قرمز هر چقدر که خاک آن بیشتر آسیاب بشود و پودری تر باشد استحکام آن بالاتر می رود. همچنین این ویژگی سبب زیباتر شدن آجر می شود و به دلیل استحکام بالا آب کمتری جذب می کند. خرید آجر قرمز تهیه شده با این خصوصیات بیشتر توصیه می شود. در این نوع از آجر می توان گفت که قیمت آجر نما قرمز به مراتب کمی بیشتر از قیمت آجر قرمز نما های دیگر می باشد. 

آجر نما قرمز سنتی از رایج ترین انواع اجر نما قرمز می باشد که به علت دارا بودن خاک رس و اکسید آهن دارای رنگ طبیعی می باشد و دانه بندی مخصوص به خود را دارد که این نوع از آجر قرمز را از سایر انواع آجر نما قرمز متمایز می کند. خرید آجر نما قرمز سنتی به مراتب زیبایی بیشتری به نمای ساختمان شما می دهد. این اجر قرمز نیز برای کف پیاده رو های سنگفرشی و خانه ها و ویلا ها بیشتر استفاده می شود و این به دلیل بیشتر بودن قیمت آجر قرمز می باشد.

استفاده از آجرنما قرمز در چه مکان هایی توصیه می شود؟

این آجر در مناطقی که آب و هوا دائما در حال تغییر دما می باشند بیشتر بکار برده می شود. ویژگی استحکام و فشردگی بالای اجر قرمز مانند عایقی کارآمد از سرمای زیاد و یا گرمای زیاد در زمستان و تابستان جلوگیری می کند. هوای مطبوع و متناسب را با خرید آجر قرمز برای ساختمان خود هدیه بیاورید. بکارگیری این آجر به همراه سیمان و بتن های رنگی نمای زیبا و استاندارد ساختمان شما را تضمین می کند. همچنین خرید آجر قرمز و بکار بردن آن با رنگهای تیره تر و روشن تر نیز شیوه ای نوین برای بکار بردن این نوع از آجر نما قرمز دارد. قیمت آجر قرمز در این سایت ثابت بوده و تحت تاثیر عوامل ارز و نواسانات بازار نمی باشد. شما می توانید با مراجعه به صفحه آجر اصفهان تاریخچه یه شهر باستانی را مشاهده کنید .

آجر قرمز سوراخ دار چه تفاوتی با آجر های دیگر دارد؟

فروش آجر قرمز نما با قیمت و کیفیت مناسب در سایت صنایع آجر و سفال اصفهان بریکو

خرید آجر قرمز مناسب ضامن زیبایی و دوام ساختمان شما

در این نوع از آجر به دلیل وجود سوراخ های متعدد در آجر و رد شدن میل گرد از آن ثبات و دوام بیشتری در برابر زلزله ایجاد می شود. مقاومت در این نوع آجر بسیار مهم است و همین ویژگی آن را در میان آجرهای مشابه محبوب تر و کاربردی تر کرده است. این آجر همچنین در برابر سایش مقاوم تر است و به راحتی خورده نمی شود. قیمت آجر قرمز در این مورد نیز مشابه موارد دیگر است و تقاوت چندانی ندارد.

در فروشگاه اینترنتی صنایع آجر و سفال اصفهان بریکو می توانید انواع آجر را به همراه لیست قیمت آجر نما قرمز و شرایط خرید آجر قرمز با توضیحات کامل بیابید و انتخاب اصولی و درستی را در میان نمونه های مشابه داشته باشید. کارشناسان زبده ما در بخش فروش آماده خدمت رسانی به کارفرمایان عزیز می باشند. بهترین و به روز ترین اطلاعات پیرامون قیمت آجر نما قرمز را با برقراری تماس با بخش فروش آجر قرمز دریافت کنید و برای طی کردن تمامی مراحل خرید آجر نما قرمز راهنمایی کامل شوید.

برای خرید آجر نما قرمز باید در نظر داشت که خرید آجر قرمز در میان انواع آجرنما کاری تخصصی است و به داشتن اطلاعات مخصوص نیاز دارد. کاتالوگ های موجود در این فروشگاه اینترنتی به منظور سهولت در انتخاب و خرید آجر قرمز در اختیار شما مشتریان عزیز قرار گرفته است. با مشاهده این کاتالوگ ها می توانید از خصوصیات منحصر به فرد و قیمت آجر قرمز آگاهی پیدا کنید و انتخابی تضمین شده داشته باشید. برای دریافت لیست قیمت آجر نما قرمز می توانید به دسته مورد نظر رفته و از نحوه خرید آجر قرمز اطلاع پیدا کنید. ما به شما تضمین بهترین کیفیت به همراه مناسب ترین قیمت آجر قرمز را در سایت صنایع آجر و سفال اصفهان بریکو می دهیم.

ویژگی های آجرنما قرمز موجود در سایت صنایع آجر سفال اصفهان بریکو

 • جذب حداقلی آب
 • زیبایی فوق العاده
 • ضد شوره
 • مقاوم در برابر کثیف شدن و جذب آلودگی
 • ضد سایش بودن
 • استحکام بالا و مقاومت در برابر ترک خوردگی
 • عایق بودن
 • مقاومت بالا در برابر فشار

ما در این بخش قصد داریم نحوه صحیح بند کشی آجر نما را آموزش دهیم

نقش بند کشی ، پذیرش انبساط و انقباض سطحی ، موضعی و توضیح آن به طور یکنواخت در نمای ساختمان می باشد  ، علاوه بر آن بند کشی باید مانع ورود آب و نفوذ رطوبت به قشرهای داخلی دیوارها و سایر قطعات ساختمان گردد. از این رو ملات بندکشی باید ریزدانه و پرمایه باشد تا مانع ایجاد خاصیت جاذبه مویی شود.بند کشی به عنوان کار نهایی باید جذابیت منظر را کامل به اتمام برساند. عرض بند آجرها بر اساس طرح انتخابی 8 تا 20 میلیمتر می باشد که باید قبلا محل اجرای آن با برس تمیز گردد و پیش از شروع کار مرطوب و آبپاشی شود. حداقل عیار سیمان بندکشی شامل 400 کیلوگرم سیمان در هر متر مکعب می باشد، قطر سنگ دانه نباید از 1 میلیمتر بیشتر باشد. شک نکنید بند کشی در نمای ساختمان تاثیر زیادی دارد .و حتما به نوع آجر هم بستگی دارد که از چه نوع خاکی تهیه شده است .

نکاتـی در مـورد نحـوه ی بند کشـی آجـرها

قبل از نصب آجرها محل اتصال آجر بر روی دیوار باید مرطوب گردد. حتما یک ساعت قبل باید خوب دیوار را خیس کرده باشیم یک نکته بسیار مهم است  در بند کشی آجر نما

حداقل و حداکثر ملات خور پشت آجر بین 2 تا 4 سانتیمتر باشد

بهترین دما جهت نصب بین 5 تا 35 درجه سانتیگراد می باشد  و هرگز در زمان یخبندان نباید عملیات نماکاری انجام شود.

ماسه و آب مورد استفاده در ملاتها باید عاری از هر گونه مواد آلی باشد.

مناسبترین زمان جهت بندکشی حداقل چند هفته بعد از نصب آجرها می باشد  . حداقل 3 روز بعد اتمام کار آجر نما بعد اقدام به بندکشی آجر نما کنید

قبل از بندکشی محدوده مورد نظر باید مرطوب گردد. نه خیلی که خیس شود باعث شود بقیه آجر سیاه شود .

بهترین زمان برای استفاده از ملات آماده شده ، جهت بندکشی حداکثر 2.5 ساعت می باشد.

به منظور همگن شدن ملات مناسب برای بند کشی حداقل چند دقیقه باید آن را ورز داد.

هیچ گاه از صفحه ملات برای این منظور استفاده نشود.

هنگام بندکشی باید ملات را روی قلم بندکشی قرار داد و سپس آن را بین شیار دو آجر فرو برد.

هرگز نباید از دستمال مرطوب به منظور تمیز نمودن اضافات ملات بین شیارها استفاده نمود.

بهترین گزینه بکار بردن برس ، پس از گذشت 2 ساعت می باشد.

چنانچه از رزین به منظور ضد آب نمودن آجر استفاده شود باید سازه کاملا خشک باشد. اگر هم قصد خرید آجر در آجر اصفهان دارید . دریغ نکنید . چون اصفهان از لحاظ کیفیت آجر نسبت به سایر شهرها حرف اول را میزند .

عکس نمونه بندکشی آجر نما با کیفیت عالی

 

بند کشی آجر نما

و در  آخر

 

اگر خدمات ما را از بهترین قیمت آجر می خواهید دریافت کنید , فقط کافیه تماس بگیرید . اگر هم قصد دارید عکس از کارخانه آجر ببینید , روی کلمه کارخانه آجر کلیک کنید .