آجر سفید نسوز

آجر سفید چیست؟ مزایا و معایب آجر سفید + کاربرد

آجرهای ساختمانی کاربردهای مختلفی در ساخت و ساز دارند و تنوع بسیاری که در طرح و شکل داشته، باعث شده است تا ما شاهد رنگ‌های متنوعی از جمله سفید در ساختمان‌سازی باشیم. همچنین قیمت کمتری که نسبت به سنگ دارد، باعث شده است تا تقاضا برای خرید آجر سفید در بازار داخلی زیاد باشد. در این مقاله با بررسی مزایا و معایب این آجرنما، به معرفی کاربردهای مختلف این مصالح می‌پردازیم.و شما می توانید از آجر اصفهان این محصول را خریداری کنید.

آجر سفید

آجر سفید چیست؟

آجر سفید یک نوع آجر کاربردی در ساختمان‌سازی است که در انواع معمولی، نسوز و شیشه‌ای تولید و به بازار عرضه می‌شود. آجرنمای سفید کاربرد بسیاری در صنعت ساخت و ساز دارد و از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. این نوع آجرها در اندازه‌های متنوعی تولید می‌شوند و طراحی فضای داخلی و بیرونی ساختمان را تحت تاثیر قرار داده است. می توان گفت این محصول بهترین آجر ساختمان است. از جمله کاربردهای آجر سفید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاربرد آجر سفید در مجسمه‌سازی
 • نمای ساختمان
 • دیوار داخلی ساختمان
 • دیوارهای باغ و حیاط
 • کف سازی با آجر سفید

مزایا آجر سفید

از مزایا آجر سفید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ظاهر ساده و جذاب

همانطور که می‌دانید، رنگ سفید کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد و در نمای داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد که در کنار سادگی قابل توجه، باعث جلب توجه زیادی نیز می‌شود. همچنین با ترکیب یک رنگ تیره با سفید، ظاهری جذاب تر در نمای ساختمان ایجاد می‌گردد. این موضوع در نمای خارجی بیشتر نمود پیدا می‌کند؛ به عنوان مثال اگر سازه مورد نظر دارای تراس یا شیروانی باشد، می‌توان با استفاده از یک رنگ تیره مانند قهوه‌ای یا مشکی و همچنین نمای آجری سفید، یک سازه زیبا طراحی نمود. در بین انواع آجر، این گزینه دارای مزایای بسیار است.

 • سازگاری آجر سفید با شرایط دمایی مختلف

یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از آجر سفید سازگاری آن با شرایط آب و هوایی و دمایی مختلف است. در بسیاری از مکان‌هایی که شرایط دمایی بالایی دارند، می‌توان از آجرنمای سفید استفاده کرد. همانطور که می‌دانید، استفاده از آجر سفید نسوز باعث می‌شود تا میزان مقاومت آن به طور قابل توجهی افزایش یابد.

 • تناسب با دکوراسیون داخلی

اگر دقت کرده باشید، رنگ سفید با دکورهای مختلفی در تناسب است و برای همین در لوازم خانگی مشاهده می‌کنیم که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موضوع برای طراحی نمای داخلی ساختمان نیز صدق می‌کند و برای تناسب و تطابق دکوراسیون داخلی منزل یا دفتر کار، می‌توانید از رنگ سفید استفاده نمود. شما می‌توانید به راحتی یک دیوار، پشت تلویزیون، شومینه یا هر قسمتی از نمای داخل ساختمان را با آجرنمای سفید طراحی کنید.

 • جلب نور

رنگ سفید خاصیت جذب نور و انعکاس بالایی دارد و این موضوع علاوه بر نمای داخل، برای نمای خارجی نیز مناسب خواهد بود. استفاده از آجرنمای سفید باعث ایجاد و جلب نور مناسب برای فضای داخلی ساختمان می‌شود. همچنین نمای آجری سفید در فضای بیرونی باعث جلب توجه و خاص شدن ساختمان نسبت به سازه‌های مجاور می‌گردد.

 • عایق بندی مناسب

آجر سفید دارای ویژگی‌های مهم زیادی است که از جمله این موارد می‌توان به خصوصیت عایق‌بندی مناسب آن اشاره کرد. در واقع این ویژگی باعث می‌شود تا به راحتی گرما و سرما را تنظیم کند و این در نتیجه به صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی کمک می‌نماید.

 • آجر سفید مناسب برای پروژه های مختلف

از دیگر مزایای مهم نمای آجری سفید می‌توان به استفاده از آن برای پروژه‌های مختلف ساختمانی از جمله ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی اشاره کرد و همچنین برای تزئین فضاهای داخلی و بیرونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • مقاومت آجر سفید در برابر دما و آتش سوزی

مقاومت و استحکام زیاد در برابر دمای بالا و آتش سوزی یکی دیگر از مزایای آجرنمای سفید است که این مزیت باعث شده است تا یک انتخاب مناسب برای مناطق گرمسیر باشد.

 • تنوع طرح ها و سبک های معماری

آجر سفید در طرح ها و اشکال مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود و این باعث شده است تا بتوان آن را با محیط‌های مختلف سنتی، مدرن و حتی مینیمالیستی تطبیق داد.

معایب آجر سغید

معایب آجر سفید

آجر سفید در کنار مزایای زیادی که در ساخت و ساز فراهم می‌کند، معایبی نیز دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌نماییم:

 • جذب رطوبت

قابلیت جذب رطوبت بالا، یکی از مشکلات اصلی آجرنمای سفید است که می‌تواند باعث کاهش کیفیت و عمر مفید آجر شود و در برخی موارد باعث تغییرات رنگی و پوسیدگی آجر می‌گردد. این موضوع در مناطقی که رطوبت هوا بالاست، بیشتر نمود پیدا می‌کند.

 • حساسیت به مواد شیمیایی

آجر سفید به دلیل ساختار آلی و ترکیب شیمیایی خاصی که دارد، حساسیت بالایی نسبت به مواد شیمیایی نظیر اسیدها و قلیاها از خود نشان می‌دهد. این حساسیت ممکن است به صورت‌های خرابی و تغییر شکل در سطح آجر خودش را نشان دهد و به همین دلیل استفاده از آن در نمای بیرونی، کمتر دیده می‌شود.

 • هزینه‌های تمیزکاری و نگهداری

تمیزکاری و نگهداری آجرنمای سفید نسبت به سایر مصالح ساختمانی مانند سنگ، نیاز به هزینه‌های بیشتری خواهد داشت؛ چرا که برای این کار نیاز به محصولات و روش‌های مختلفی خواهید داشت.

 • قیمت بالا

هزینه نصب آجر سفید نسبت به سایر مصالح ساختمانی همچون سنگ پایین تر است، ولی به دلیل شرایط سخت تولید آن ها، قیمت بالاتری نسبت به سایر رنگ های آجرنما دارد. تولید آجر در این راستا بسیار زیاد است.

نمای ساختمان

نمای ساختمان با آجر سفید

مزایا ویژگی‌های مختلف آجرنمای سفید باعث شده است تا در طرح‌ها و نماهای مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه به برخی از طرح‌ها و نماهای ساختمانی با آجر سفید اشاره می‌کنیم:

 • ترکیب آجر سفید و چوب
 • ترکیب آجر سفید و شیشه
 • ترکیب آجر سفید و مشکی
 • ترکیب آجر سفید و سنگ
 • ترکیب آجر قهوه‌ای و سفید
 • آجر نما سفید برای ساختمان‌های چند طبقه
 • جداسازی طبقات با آجرنما سفید
 • استفاده از آجر نما سفید برای پنجره‌های ساختمان
 • آجر نما سفید برای ساختمان‌هایی با سقف شیروانی که در تعریف ویژگی این سقف می توان گفت:

سقف شیروانی نوعی سقف کاذب هستند که با استفاده از آنها می توان زیبایی نمای ساختمان را دو چندان کرد. این نوع سقف ها دارای یک حالت سه گوش هستند، به گونه ای که از روبرو به شکل مثلث دیده می شوند. شیب مورد استفاده در این نوع ساختمان ها ممکن است کم و یا حتی تند باشد.

 • آجر نما سفید برای بخش‌های منحنی ساختمان

سخن پایانی

ویژگی‌ها و شرایط آب و هوایی هر منطقه و کاربردهای مختلف انواع آجرنماها باعث شده است تا در هر منطقه شاهد رنگ‌های مختلفی از آجرنماها در ساخت و ساز باشیم. آجر سفید به دلیل مزیت‌های مختلفی که در متن مقاله اشاره کردیم، انتخاب بسیار مناسبی برای پروژه‌های ساختمانی مختلف محسوب می‌شود. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این آجرنمای ساختمانی را دارید، می‌توانید با کارشناسان آجر اصفهان ملکیان ارتباط برقرار کنید ابعاد آجر در این مرکز گوناگون است. خرید از این شرکت به دلیل قیمت‌های مناسب مصالح بسیار برای شما به‌صرفه خواهد بود و با توجه به ارتباط با کارشناسان و مشاورین مجرب، از خرید خود مطمئن خواهید شد.

 

سوالات متداول

1- آجر سفید چیست؟

آجرنمای سفید یکی از پرفروش‌ترین کدهای رنگی در بازار مصالح محسوب می‌شود که تولید آن از سال 1394 آغاز شد و از کمترین مقدار اکسیداسیون و سیلیکا استفاده می‌کند.

2- آجرنمای سفید در چه مناطقی استفاده می‌شود؟

خشت سفید به دلیل ویژگی‌های مختلفی که دارد، از جمله مقاومت بالا در برابر سرما، گرما و رطوبت، در بیشتر مناطق به کار می‌رود؛ با این حال، در برخی موارد استفاده از این نوع آجرها در مناطق پر باران و زلزله خیز ممکن است باعث آسیب به این آجرها شود.

3- قیمت آجرنمای سفید در بازار چقدر است؟

قیمت این آجرها بسته به ابعاد آجر، متراژ سازه و نوسانات بازار متفاوت خواهد بود و به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان آجر اصفهان ملکیان ارتباط برقرار کنید.

 

مسن تر

آجر سه سانتی یا پلاک چیست؟ آجر سه سانتی را بیشتر بشناسید

جدیدتر

آجر عراقی یا صادراتی چیست و چه کاربردی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید