بهترین آجر ساختمان

بهترین آجر ساختمان چیست؟ آجر های پر کاربرد ساختمانی را بشناسید!

آجر به‌عنوان یکی از مهم‌‌ترین مصالح به کار گرفته‌شده در طول تاریخ از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است. به منظور یافت بهترین آجر ساختمان باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت تا بتوان از بین مدل‌های گوناگون، گزینۀ قابل قبولی را پیدا کرد. خوشبختانه امروزه اکثر کاربران امکان خرید هر نوع آجری را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دارند و از این جهت با مشکل خاصی روبه‌رو نمی‌شوند. اگر قصد دارید با آجرهای مناسب برای دیوارچینی، دیوارکشی داخلی،‌ دیوارکشی خارجی و… آشنا شوید، توصیه می‌کنیم که ادامۀ متن را از دست ندهید.

بهترین برای ساختمان از لحاظ کاربرد

بهترین برای ساختمان از لحاظ کاربرد

اگر سری به بازار فروش آجر بزنید با گزینه‌های مختلفی همچون آجرهای نسوز نما، آجر لفتون، آجر لعاب‌دار و… مواجه می‌شوید. انتخاب بهترین آجرهای ساختمانی باید با توجه به نوع کاربرد مدنظر شما صورت بگیرد. دلیل این امر، متفاوت بودن کاربرد تعیین‌شده برای هر نوع آجر است. به‌عنوان مثال، نمی‌توان با به‌کارگیری آجرنماها یک پی ساختمانی را بنا کرد. این تصمیمات نادرست تنها منجر به ساخت بناهایی سست و بی‌قاعده می‌شود.

بهترین آجر برای سفت‌کاری و پی ساختمان

اگر به دنبال بهترین آجر برای ساختمان و سفت‌کاری آن هستید باید به سراغ آجر زبره توپر بروید. این محصول حتی برای کاربردهای دیگری همچون ساخت پی ساختمان نیز یک گزینۀ بی‌نظیر به شمار می‌آيد که می‌توانید خیال راحتی از بابت استحکام بالای آن داشته باشید.

آجر زبره توپر در مدل‌های درجۀ ۱ و درجۀ ۲ به تولید می‌رسد. شایان ذکر است که به منظور ساخت دیوارهای بارکش و دیوار بیرونی مربوط به طبقۀ همکف نیز باید به سراغ همین آجرها بروید. آجرهای مذکور در ابعاد ۷×۱۱×۲۳ تولید می‌شوند و وزن هر یک به 2200 گرم می‌رسد، البته برخی از مدل‌های این محصول دارای وزنی برابر با 2600 گرم هستند.

بهترین آجر برای سفت‌کاری و پی ساختمان

شاید این پرسش در ذهن شما به وجود بیاید که علت اصلی این تفاوت وزنی چیست؟ در پاسخ باید گفت که دلیل این موضوع به متفاوت بودن ابعاد و همچنین جنس خاک به کار گرفته‌شده برای تولید آجر ارتباط دارد (برخی از مناطق دارای خاک مختص به خود هستند و این موضوع وزن آجر را تغییر می‌دهد).

در استان اصفهان بهترین آجر ساختمان در مناطقی همچون محمدآباد و سگزی و همچنین منطقۀ صنعتی گزبرخوار به تولید می‌رسد. آجرهای زبره توپر به شکل تنی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند. از نظر مصرف نیز باید به این نکته اشاره کنیم که جهت ساخت یک دیوار ۱۰ سانتی باید حدوداً 55 عدد آجر زبره توپر را به کار بگیرید (این مقدار برای دیوار ۲۲ سانتی ۱۱۰ عدد و برای دیوار ۳۵ سانتی بین 150 تا 160 عدد است).

در ویدیو بالا نمایی از ترکیب آجر نسوز سفید با سنگ مشکی را ملاحظه می کنید.

درباره آجر نسوز و قیمت آجر نسوز در صفحه ی دیگری مفصل صحبت کردیم که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید.

بهترین اجر برای دیوار کشی بیرونی و داخلی ساختمان

مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم، یافتن بهترین آجر ساختمان جهت ساخت مواردی همچون دیوارکشی بیرونی و داخلی است. توصیۀ ما برای این بخش، خرید آجر سفال دیواری است. از این آجر با نام‌های دیگری همچون تیغه دیواری و بلوک دیواری نیز یاد می‌شود. این آجرها با بهره‌گیری از جدیدترین دستگاه‌های آجرسازی در کارخانه آجرسازی به تولید می‌رسند و از نظر کیفیت حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

نکتۀ جالب در مورد آجرهای سفال دیواری، تنوع ابعاد آن‌ها است. شما می‌توانید آجرهای سفال اصفهان را در ابعادی همچون ۲۰×۲۰×۲۰، ۱۵×۲۰×۲۰، ۱۰×۲۰×۲۰ و ۷×۲۰×۲۰ خریداری کنید. چنین تنوع بی‌نظیری از نظر ابعاد موجب شده است تا آجر‌های بلوک دیواری به محبوبیت بالایی دست پیدا کنند. به منظور ساخت دیوار خارجی ساختمان می‌توانید به سراغ به سراغ دو گزینۀ نخست بروید.

بهترین اجر برای دیوار کشی بیرونی و داخلی ساختمان

اگر می‌خواهید برای دیوار داخلی از آجرهای سفال دیواری استفاده کنید، برترین انتخاب برای شما مدل‌های  ۱۰×۲۰×۲۰ و ۷×۲۰×۲۰ است. باید به این نکته اشاره کرد که علاوه بر موارد گفته‌شده، نوع دیگری از این آجرها نیز به تولید می‌رسد که از آن با نام آجر سفال دیواری فومدار یاد می‌شود.

بهترین آجر برای دیوارچینی

به منظور ساخت یک دیوار جذاب باید به فکر خرید بهترین آجر ساختمانی باشیم. تنوع موجود در بین این نوع آجرها شاید در نگاه اول کمی سردرگم‌کننده باشد. از جمله محصولات مهمی که برای این نوع کاربرد ساخته می‌شوند می‌توان از مواردی همچون آجر آّهکی، آجر اتوکلاو و آجر قزاقی نام برد. البته آجرهای سفالی نیز گزینۀ خوبی برای این موضوع محسوب می‌شوند. به نقل از سایت ajor-sofal-vatan:

دیوار چینی با استفاده از آجرهای سفال شیوه ای مرسوم است که به وفور به کار گرفته می شود. آجرهای سفال با استفاده از خاک رش و خاک شیل در کوره های اجر پزی تولید می شوند و در ساختار ان ها سوراخ هایی ایجاد می شود.

در سال‌های اخیر، آجرهای قزاقی که به آن‌ها آجر سنتی می‌گویند به وفور برای دیوارچینی مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. اگر قصد دارید فرایند دیوارچینی شما با سرعت بالایی اجرا شود، بهتر است از بین گزینه‌های مختلف به سراغ این مدل از آجرها بروید. شایان ذکر است که آجرهای قزاقی علاوه بر آجر چینی مدرن، کاربردهای دیگری همچون ساخت کف فرش در کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها و… دارند.

کاربرد آجر قزاقی سنتی اصفهان

در فایل صوتی زیر درباره آجر قزاقی صحبت کردیم که پیشنهاد می کنیم آن را بشنوید.

کیفیت آجر به چه مواردی بستگی دارد؟

به منظور یافتن بهترین آجر ساختمان باید کیفیت را به‌عنوان اولویت اصلی خود در نظر داشته باشید. این موضوع خود با توجه به چندین عامل مختلف تعیین می‌شود و به همین جهت شاهد ارائۀ آجرهایی باکیفیت‌های گوناگون هستیم. از جمله موارد بسیار مهمی که بر روی مرغوب بودن آجرها اثر می‌گذارند باید به خاک به کار گرفته شده اشاره کرد. اینکه از آب شور یا آب شهری برای ساخت آجر استفاده می‌شود نیز بر روی کیفیت نهایی مؤثر است.

کیفیت آجر

موضوع بعدی، نحوۀ خشک کردن آجر است. در آجرهای درجۀ دوم آجر به کمک گرمای آفتاب به‌طور کامل خشک می‌شود. این در حالی است که برای خشک کردن آجرهای درجۀ یک از خشک‌کن صنعتی کمک می‌گیریم. بهره‌گیری از آسیاب‌های ویژۀ آجرسازی نیز می‌‌تواند کیفیت محصولات تولیدی را بهبود دهد. حتی اینکه پیش از به‌کارگیری آسیاب، خاک‌ها چقدر با هم مخلوط شوند نیز یک پارامتر مهم در این رابطه است.

افزون بر این موارد، میزان قدرت پرس تعیین‌شده جهت ساخت آجرها نقش مهمی بر مرغوبیت آن‌ها دارد. طبیعتاً باید در این زمینه به ساختار و همچنین توان کورۀ‌ آجرسازی توجه شود. شرکت‌های بزرگ آجرسازی به میزان ترکیب خاک و ماسه توجه ویژه‌ای دارند، زیرا می‌دانند که این موضوع جهت ساخت بهترین آجر ساختمان چقدر اهمیت دارد. آخری موردی که باید به آن اشاره کنیم مدت‌زمان باقی ماندن آجر در کوره‌‌ است.

بهترین آجرها را از کجا بخریم؟

به منظور خریداری آجرهای باکیفیت باید به سراغ شرکت‌هایی بروید که در این زمینه دارای تجربه کافی هستند. آجر اصفهان ملکیان به عنوان یکی از بهترین مراکز فروش آجر نما با بیش از ده سال سابقه می‌تواند به شما کاربران گرامی خدمت‌رسانی کند. شما می‌توانید برای خریداری مواردی همچون آجرنما، آجر سفال و… از محصولات موجود در وب‌سایت ما بازدید کنید.

سخن پایانی

آجرها به‌عنوان یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی شناخته می‌شوند. تقریباً در هر بخش از ساختمان‌های گوناگون می‌توان ردی از این محصولات را به‌راحتی پیدا کرد. امروزه آجرها در مدل‌های مختلفی به تولید می‌رسند تا همۀ مصرف‌کنندگان بتوانند گزینه‌ای متناسب با نیاز خود را خریداری کنند.

به منظور یافتن بهترین آجر ساختمان باید به کاربرد و همچنین کیفیت محصول مدنظر خود توجه داشته باشید. توصیه می‌کنیم که جهت خرید مرغوب‌‌ترین آجرهای موجود در داخل کشور با ما تماس بگیرید. مفتخریم تا آجرهایی مقاوم و کاملاً استاندارد را به شما عزیزان ارائه کنیم. کارشناسان آجر اصفهان آمادۀ پاسخگویی به پرسش‌های شما هستند.

مسن تر

آجر رستیک چیست؟ همه چیز درباره آجر رستیک

جدیدتر

شاموت چیست؟ همه‌چیز در مورد آجر شاموتی

‏4 در مورد “بهترین آجر ساختمان چیست؟ آجر های پر کاربرد ساختمانی را بشناسید!

  1. سلام خسته نباشین شما تو قسمت آجر زبره توپر گفتین برای ساخت یک دیوار 10 سانتی به 55 آجر نیازه من خیلی درست ابعاد این مثال رو متوجه نشدم یعنی 10 سانت ارتفاع دیواره یا طولش؟

    • سلام و عرض ادب
      آجر زبره توپر یا همان آجر گری که برای پی ساختمان و یا دیوارهای بیرونی طبقه همکف ساختمان و در بعضی از شهرها برای دیوار حیاط کاربرد و استفاده میشه با ابعاد 22.5*11*6.5 هستش اصولا زمانی که میخواند اجر را کار کنند بین 1.5 تا 2 سانت ملات ریخته میشه . 6.5 سانت ارتفاع اجر و حدودا 1.5 سانت هم ملات میشه 8 سانت 12.5=100/8 و طول اجر 22.5 سانت 4.44=100/22.5 برای دیوار با ضخامت 10 سانت 55=12.5*4.44 با اینکه ضخامت آجر 11 سانت هستش اما اصولا میگند دیوار 10 سانتی . 20 سانتی یا 35 سانتی .

  2. مرسی این نوشته خیلی به معرفی بهترین آجر کمک میکنه اگر امکانش هست یه نوشنه هم در باره روش های مختلف آجرچینی در کشور های مختلف بذارین احساس می کنم خیلی جالب باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید